Kaş Ekimi Operasyonu Nedir?

Kaşlar, geçirilen travmalar, yanıklar ve kazalar nedeniyle de kaybedilebilirler. Kaş ekimi ile doğal ve oldukça estetik kaşlara sahip olunabilmektedir.Ayrıca kaş ekimi operasyonları sadece estetik kaygılarla değil herhangi bir yara, yanık, çizik gibi unsurları kapatmak amacıyla da sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir.

Kaş Ekimi Nasıl Yapılır?

Kaş ekimi operasyonu FUE ile gerçekleştirebilir işlem 3-4 saat kadar sürer. Alınan donör köklerin nakil edilecek bölgeye belirli bir açı ve belli bir yönde yerleştirilmesi gerekir. Kaşlar Ciltten yaklaşık 10-15 derecelik bir açı ile çıkarlar.

Kaşın iç bölgesinde yukarıya doğru, ortaya geldikçe yere paralel ve kaşın dış kısmında ise hafifçe aşağıya yönelmiş bir şekle sahiptirler. Bu nedenle ekim sırasında kanal açarken çok dikkatli olunmalıdır. Aksi halde, kaş yanlış ekildiğinde farklı şekilde çıkabilir, ters yönde ya da aşağıya doğru çıkabilir.

kaş ekimi

Tedavi Özeti

Bu içerikler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Detaylı bilgi için WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Operasyon Süresi

6 - 8 saat

İyileşme Süresi

1 - 2 Hafta

Randevu Süreci

1 hafta

Anestezi

lokal anestezi

Kaş ekim sonrası, ilk 12 ay ekilen kaşlar, aynı bir saç gibi daha hızlı bir şekilde uzayabilir. Operasyondan 1 yıl sonra net kaş formu sağlanır.

Kaş Ekiminden Sonra Ne olucak?

Kaş ekimi sonrası ikinci gün, hasta ilk yıkamaya gelir. Hastanın ekim işlemi gerçekleştirilen kaş bölgesine yıkama işlemi yapılır ve hastaya 10 gün süresince, nasıl yıkama işlemi gerçekleştirileceği bilgisi verilir. Hasta operasyon sonrası onuncu gün kontrole davet edilir ve kaş bölgesindeki kabuklanmalar hala var olduğu takdirde son bir yıkama işlemi ile kaşlar kabuklardan arındırılır ve böylelikle ekilen köklerin oksijen alması sağlanır. Operasyon sonrası üçüncü ay itibari ile ekilen kaşlar çıkmaya başlar. Ortalama 8-10 ay içerisinde kaş ekim operasyon sonucu elde edilir. Kaş ekim sonrası, ilk 12 ay ekilen kaşlar, aynı bir saç gibi daha hızlı bir şekilde uzayabilir. Operasyondan 1 yıl sonra net kaş formu sağlanır.

Kaş Ekiminin Sağladıkları Nelerdir?

Bu prosedürün en büyük yararı, saç ekildikten sonra büyümeye devam etmesidir. Kaş ekimi sadece kaşın doldurulmasını değil, kişiye özel bir görünüm elde edilmesini de sağlar. Örneğin; tedavi planı kaşa bir kavis vermek olabilir. Kaş ekimlerinin kişinin tercihine göre şekillendirilebilen ve yüz şekline ve özelliklerine uygun olarak şekillendirilebilen seyrek ve incelmiş kaşlar için kalıcı bir çözümdür.

Sık Sorulan Sorular

Operasyon sonrasında yalnızca ekim yapılan bölgede değil donör olarak kullanılan alanda da kaşıntı görülebilmektedir. Bu durum yine kıl köklerinin değişim yaşaması ile alakalı, olağan bir sonuçtur. Herhangi bir tehlike veya zarar barındırmaz.

Yaklaşık bir ay sonra kıl köklerinin yeni konumlarına adapte olmak için dökülmeye başlar. Bu gibi dökülmeler normal kabul edilir ve kısa bir süre sonra kaşlar yeniden çıkmaya başlar. Korkulacak bir durum olmamakla beraber kendiliğinden geçebilecek bir durumdur.

Konu ile alakalı bizimle iletişime geçerseniz yardımcı olabiliriz.

Son Yorumlar

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    TOP