PRP Nedir?

Trombosit Zengin Plazma (PRP) vücudunuzun kendi büyüme faktörlerini kullanarak ince çizgilerin görünümünü, kırışıklıkları, doku ve tonu iyileştiren rejeneratif bir tedavidir. Ayrıca PRP saç foliküllerini uyarmak için saçlı deride de kullanılabilir

PRP Saç Nasıl Uygulanır?

PRP Saç uygulaması için kişiden alınacak kana ihtiyaç duyulur. Bu nedenle, ilk etapta kişinin venöz kanından 10 cc kan alınır. Kişiden alınan kanda yer alan kırmızı hücreler, mikrofiltrasyon ve santrifüj yöntemleri ile ayrıştırılır. Bu işlemlerin ardından, platelet ve trombosit hücrelerinden zengin bir plazma materyali elde edilmiş olur. Sonraki aşamada ise ortaya çıkan bu materyal, saç köklerine uygulanır. Temelinde doku yenilenmesi olan bu uygulama, yaklaşık 30 dakika sürerken uygulama sırasında acı olmamaktadır. Bu cerrahi uygulama sorunsuz bir şekilde gerçekleştikten sonra, saç kökleri kendini onarmaya ve tekrardan eski sağlıklı günlerine dönmeye başlar.

PRP Saç Ekimi

Tedavi Özeti

Bu içerikler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Detaylı bilgi için WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Operasyon Süresi

6 - 8 saat

İyileşme Süresi

1 - 2 Hafta

Randevu Süreci

1 hafta

Anestezi

lokal anestezi

PRP Özellikle "Erkek tipi saç dökülmesinde” işe yarar ve saç köklerinin zamanla küçülüp yok olmasına engel olur veya süreci uzatır

PRP Tedavisinin Faydaları?

Saç dökülmesi için PRP uygulaması saç kökleri için besin görevi gördüğünden dolayı mevcut saç köklerini destekler ve daha sonra kafa derisinde yeterli beslenemedikleri için büyüyemeyen saç köklerinin büyümesini teşvik eder.

Bu konumdaki saç kökleri büyümüyorlar ve sadece orada oturuyorlar. Saça PRP tedavisi bu döngüyü kırmayı hedefler. Saça PRP tedavisi sırasında ayrılan plazma, proteinler ve sitokinlerin bir karışımı olan büyüme faktörlerini içerir. Bu faktörlerden her ikisi de saç foliküllerinin, saç büyümesi için uyarılmasında önemli rol oynar.

PRP’nin Yan Etkisi Var Mıdır?

PRP Saç Tedavisi, kişinin kendi kanı işlemlerden geçirilerek uygulanan ve kişinin sorunlu saç bölgesine geri enjekte edilen bir yöntemdir.PRP tedavisi Herhangi bir ilaç içermeyen ve yabancı madde içermez.

kişiden alınan madde aynı kişiye enjekte edildiği için herhangi bir alerjik veya yan etkiye neden olmaz.

Sık Sorulan Sorular

Saça PRP etkisi tam olarak 2. aydan sonra başlar. PRP’nin etki süresi kişiye veya sorunlu bölgenin büyüklüğüne göre değişebilir.

PRP Saç tedavisi hem kadınlar hem erkekler için uygundur. Bölgesel saç dökülmesi ya da erkek tipi kellik gibi durumlarda kullanılan PRP Hem kadınlara hem de erkeklere uygulanabilir.

Konu ile alakalı bizimle iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Son Yorumlar

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    TOP