SAPPHİRE FUE Tekniği

Seyrek olan bölgeler de kanallar açılırken kullanılan slit denilen kesici aletler, dokuda tahribat oluşturduğu için Sapphire FUE Tekniğini kullanılmaktadır.

Sapphire Fue, cilte uyumlu, sık ekimin yapılmasına imkan sağlayan, kanallar açıldıktan sonraki 1 haftalık süreçte tedavi sürecinin hızlanmasına yardımcı olan, muazzam tedavi yöntemidir. Sapphire Fue uç açıklık olan bölgede daha sık ekim yapmaya imkan sağlar Grefler sık kullanıldığı için, saç yoğunluğundan dolayı saç daha doğal bir görünüm sağlar. Operasyon sonrası ödem daha azdır, bu hastaya konfor sağlar. Safir uçlar diğer ekim yöntemlerine göre daha ufak kanallar açtığı için, ekim sonrası kabuklanma da daha az olacaktır.

Hastanın saç derisi kontrolleri yapılarak saç kaybının ne derecede olduğu belirlenir. Hasta ile birlikte ekim yapılacak bölge için, saç ekimi planlaması yapılır. Greft toplama işlemi yapıldıktan sonra, lokal anestezi uygulanır. Uyuşan bölgeye Sapphire blade kullanılarak köklerin yerleşeceği kanallar açılır. Donör bölgeden alınan kökler yerleştirildikten sonra, bölge kapatılır ve Safir Fue uygulaması tamamlanır.

Sapphire Fue

Tedavi Özeti

Bu içerikler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Detaylı bilgi için WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Operasyon Süresi

6 - 8 saat

İyileşme Süresi

1 - 2 Hafta

Randevu Süreci

1 hafta

Anestezi

lokal anestezi

Klasik FUE ve Safir FUE yöntemlerinin arasındaki farklılık kanal açma aşamasında görülür. Klasik FUE yönteminde greftlerin ekimi için kanal açma işlemi sırasında çelik bıçaklar kullanılmaktadır.

SAPPHİRE FUE’nin Avantajları Nelerdir?

Sapphire FUE saç ekimi tedavisinde safir uç kullanılması vibrasyonu azaltmaktadır. Bu sayede doku hasarı riskinin minimum indiğini söylemek mümkündür. Ayrıca Sapphire FUE daha sık ekim yapılabilmesine imkan tanımasıdır. Bu sayede doğal bir görünüm elde edilebilmekte ve yoğun kelleşme problemleri giderilebilmektedir.

Sapphire FUE’den sonra iyileşme Süreci Nasıldır?

Safir FUE günümüzde kullanılan en konforlu saç ekimi tekniklerinden birisidir. Saç ekimi tedavisinden sonra bir günlük istirahat süresi bulunmaktadır. Ardından hastanın günlük yaşantısına dönebilmesi mümkündür. Hastanın saç ekimi tedavisinden iki gün sonra ilk yıkama için kliniği ziyaret etmektedir.

Hastaların operasyondan sonra hastanede yatma zorunlulukları bulunmaktadır.

Safir FUE saç ekimi tedavisinden sonra yara kabukları ilk 1 ay içerisinde atılmaktadır. Saç ekimi tedavisi iyileşme sürecinin olağan bir aşaması olan şok dökülme süreci ise operasyondan sonraki 1 – 3 ay arasında görülmektedir. Bu süreç tamamen bir adaptasyon sürecidir ve şok dökülmenin ardından kişinin kalıcı saçları uzamaya başlamaktadır.

Sık Sorulan Sorular

Genel olarak Safir FUE tekniği kullanılarak gerçekleştirilen saç ekimi operasyonlarının 6 ila 8 saat sürdüğü söylenebilir.

Tedaviden beklenen sonucun tam olarak görülebilmesi için ise 10 – 12 aylık sürenin tamamlanmış olması gerekmektedir.

İşlem ve konu ile alakalı detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Son Yorumlar

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    TOP